kop16.jpg

RSG C- De Baronie D Avondteam klasse A2

Soms mag je aan het eind van een schaakavond blij zijn met een remise.

Op weg naar Roosendaal mijmerden we over de sterkte van onze tegenstander, het was immers de 1e ronde en we wisten niet hoe hun team was samengesteld. Het kon toch niet zo slecht zijn als het vorig seizoen toen ze een speler met rating 2100 op bord 1 hadden opgesteld.  Qua rating ging alles goed.

Smits 1621                                         Karoly Kapitany 1611              1-0

Kloosterboer 1594                                Paul Boeren 1645                   0-1

Ravestein 1535                                   Zef Hendriks 1526                   0-1

Carstens 1442                                     Gertjan Portengen 1284          1-0

Gertjan was de 1e die opgaf. Eigenlijk weinig kans na een rustig begin met Siciliaans. De zwarte koningsvleugel kwam onder druk te staan en werd fataal: 1-0. Zef had een mooie partij. Hij ontwikkelde een dodelijk loperspaar op de  zwarte koningsvleugel.  Met ondersteuning van D en T kwam een prachtige overwinning; de lange afwezigheid had geen negatieve invloed gehad. Intussen was Karoly al aan het analyseren:  Het begin was voor hem, maar in een situatie van D tegen D en L tegen P (met de nodige pionnen), raakte Karoly een stuk aan en moest toen zetten. Zijn tegenstander wikkelde winnend af. Alleen Paul speelde nog op bord 2. We vreesden met grote vreze, want de RSG-er stond beter. Maar dan moet je het ook nog afmaken; veelvuldig schaak was het gevolg, maar de vlag viel bij minder dan 40 zetten. Dus toch nog 2-2. Paul had een biertje verdiend, waarna we, met dubbele gevoelens, terug togen naar Breda. 

Gertjan Portengen