kop8.jpg

AVONDTEAM D, ENERVERENDE REMISE

Onze 2e ronde, thuis, tegen Caïssa Gilze Rijen, is een 2-2 gelijkspel geworden. Maar dat het saai was, kan ik niet zeggen. Invaller Rolf Goossen deed het op bord 1 het best tegen teamleider Dick Carol: de enige tegenstander met Rating (1791); hij won, maar had volgens omstanders eigenlijk moeten verliezen. Het maakte de stand 2-1. Zef Hendriks had op bord 3 als 1e gewonnen met veel druk op de stelling van tegenstander Marco vd Hout, hetgeen hem een Toren winst opleverde. Karoly Kapitany gaf  een gewonnen partij (Toren voor) weg tegen zijn jonge opponent Niek Soeterbeek. Dus moest Gertjan Portengen minimaal remise maken. Hij was goed begonnen met een pion winst, maar die werd in het eindspel terug veroverd door Hans Leenaars, ook een top10 speler. Uiteindelijk werd het 3 tegen 2 pionnen en beiden een Toren en toen een miszet op de A lijn, waardoor de verdediging op de G lijn ontbrak en opgave volgde.

Gertjan Portengen