kop3.jpg

Interne competitie ronde 21 d.d. 12-02-2019

Groep A
Het verschil met de twee achtervolgers is hetzelfde gebleven, want leider Rens Oomen won zijn partij tegen Frank de Jong. Ook dat deden Mark Smits en Rob van Berkel. De eerste had een op papier sterke tegenstander, maar in werkelijkheid speelde Hein niet zijn beste schaak en dan wordt het niet eenvoudig om de meubelen te redden. Rob nam het op tegen Sebastiaan Dijksman die verslikte een plotseling een stuk achter kwam. Hij probeerde van alles om zijn opponent te vloeren, maar Rob hield het allemaal scherp in de gaten en liet zich het kaas niet meer van het brood eten. Kees Ooms ging het gevecht aan met Leo Rietveld en beiden streden tot het bittere eind. Geen winnaar, geen verliezer. Nee, beiden gaan met een half punt naar huis. De top 5 is als volgt:
1. 81 punten: Rens Oomen
2. 79 punten: Mark Smits (wp 1483)
3. 79 punten: Rob van Berkel (wp 1427)
4. 75 punten: Sebastiaan Dijksman
5. 71 punten: Kees Ooms

Groep B
Ondanks zijn verlies tegen Henk Verstappen heeft Jo Godderij nog wel de leiding maar ziet zijn concurrentie wel naderen tot op twee punten. Marc Ermes is de eerste die Jo in zijn nek hijgt. Middels een zege op Michiel Stafleu heeft Marc deze positie bereikt. Hans Korsse en Bas Ligtenberg konden op gelijke hoogte komen met Jo, maar dan had een van beiden moeten winnen en dat gebeurde niet. Bouke Jansma heeft zichzelf bij voorlopig de beste vijf in deze groep weten te nestelen door te winnen van Kees de Leeuw. Dan ziet de top 5 er als volgt uit:
1. 67 punten: Jo Godderij
2. 65 punten: Marc Ermes (wp 1317)
3. 65 punten: Hans Korsse (wp 1302)
4. 65 punten: Bas Ligtenberg (wp 1285)
5. 65 punten: Bouke Jansma (1241)

Groep C
Vele achtervolgers van Paul Boeren hebben niet geprofiteerd van diens nederlaag tegen Willem van der Linden. Door af te melden was Frans Bayings hier niet toe in staat, want hij kreeg een joker bijgeschreven. Nico Zaal deed het goed tegen Frank Creuels en sleepte een verdienstelijke remise uit het vuur. Ron Graumans had andere verplichtingen en kreeg slechts een puntje er bij. Maurits Creyghton deed het het beste van allen en pakte als enige de winst. Het kind van de rekening was Ko Koeman. Wegens andere zaken kon Gideon Deijkers niet aanwezig zijn en beschikt niet meer over een joker. Daniël Compagner heeft niet het volle pond uit de strijd weten te halen tegen Ties Tienhoven, want beiden namen na alle schermutselingen genoegen met een puntendeling. De top 8 is als volgt:
1. 65 punten: Paul Boeren
2. 63 punten: Frans Bayings
3. 59 punten: Nico Zaal (wp 1222)
4. 59 punten: Ron Graumans (wp 1203)
5. 57 punten: Maurits Creyghton (wp 1181, sb 1153)
6. 57 punten: Gideon Deijkers (wp 1181, sb 1032)
7. 57 punten: Daniël Compagner (wp 1153)
8. 57 punten: Ties Tienhoven (wp 1110)